Τώρα είναι Πέμ 27 Νοέμ, 2014 7:08

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Κανόνες Δ. Συζήτησης

Παρακαλούμε διαβάζετε τους κανόνες του φόρουμ και κάθε δημόσιας συζήτησης πριν αποστείλλετε νέο θέμα ή απαντήσετε σε ήδη υπάρχον.
Εν συντομία: 1) Δε βρίζουμε, δε συκοφαντούμε άλλους χρήστες 2) Δεν γράφουμε άσχετα πράγματα σε άσχετα θέματα, δεν γράφουμε το ίδιο πράγμα σε διαφορετικές θεματικές ενότητες 3) Χρησιμοποιούμε την Αναζήτηση γιατί αυτό που θέλουμε να ρωτήσουμε μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί 4) Γράφουμε ελληνικά και όχι Greeklish, είναι κουραστικά, δυσκολεύουν τις αναζητήσεις, και την καταχώρηση των θεμάτων σε μηχανές αναζήτησης. Μηνύματα σε greeklish διαγράφονται χωρίς άλλη ειδοποίηση
ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΟΙ ΕΡΩΤΟΥΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΟΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΙΑΒΙΩΣΗΣ ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ Η ΛΕΠΤΟΜΕΡΗΣ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΘΕΣΕΙΣ ΜΟΝΑΔΩΝ.

Σελίδα 7 από 8 [ 113 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΚΕΕΜ ΣΠΑΡΤΗ-ΕΦΟΔΙΑΣΜΟΥ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝ Γ΄ΕΣΣΟ...ΜΑΖΕΥΤΕΙΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Ιουν, 2011 23:53 
Ψαρούλης

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΠΟ ΓΑΛΑΤΣΙ ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΓΙΑ ΟΔΗΓΟΣ

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 30 Ιούλ, 2011 22:48 
Ψαρούλης
Άβαταρ μέλους

26/9 2011.. Και εγω εφοδιασμου μεταφορων... Γνωριζει κανεις αν γινεται να αλλαξω σωμα??? Ελεος, σε χειροτερη ειδικοτητα δεν μπορουσαν να με χωσουν?... (προσωπικη μου γνωμη, δεν θελω να θιξω κανενα) Σπουδαζω μηχανικος οχηματων, και ουτε καν στο μηχανικο με εστειλαν.. Πρωτη φορα ομως οταν ηρθε καταταξη, Αυλωνα για τεθωρακισμενα ειχα, τουλαχιστον της προκοπης ειδικοτητα. Δεν γινεται να αλλαξω καπως την ειδικοτητα?? ΛΟΚ θελω ή κατι πιο ενδιαφερον τουλαχιστον απο την Εφοδ. Μετ. Σωστε guys!!! :D

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 31 Ιούλ, 2011 9:32 
Πάλιουρας

shadow_gr έγραψε:
26/9 2011.. Και εγω εφοδιασμου μεταφορων... Γνωριζει κανεις αν γινεται να αλλαξω σωμα??? Ελεος, σε χειροτερη ειδικοτητα δεν μπορουσαν να με χωσουν?... (προσωπικη μου γνωμη, δεν θελω να θιξω κανενα) Σπουδαζω μηχανικος οχηματων, και ουτε καν στο μηχανικο με εστειλαν.. Πρωτη φορα ομως οταν ηρθε καταταξη, Αυλωνα για τεθωρακισμενα ειχα, τουλαχιστον της προκοπης ειδικοτητα. Δεν γινεται να αλλαξω καπως την ειδικοτητα?? ΛΟΚ θελω ή κατι πιο ενδιαφερον τουλαχιστον απο την Εφοδ. Μετ. Σωστε guys!!! :D

Μπορείς, από κάθε κεν θα περάσουν για να πάρουν όσους θέλουν στις Ε.Δ αρκεί να περάσεις τις δοκιμασίες. Σου έστειλα και π.μ διάβασε το σωστό το άλλο είναι άσχετο.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 02 Αύγ, 2011 1:41 
Ψαρούλης

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!ΕΓΩ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑ ΕΚΕΙ ΤΟ ΝΟΕΜΒΡΗ ΤΟΥ 2002 ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ 2003.ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΣΕΙΡΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΕΙ Η ΑΠΛΑ ΔΕ ΔΙΕΚΟΨΑΝ ΤΗΝ ΑΝΑΒΟΛΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΥΝ 12 ΜΗΝΕΣ....ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ 14...!ΑΛΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ!!!4 ΜΗΝΑΚΙΑ ΕΚΕΙ..ΚΑΛΑ ΗΤΑΝ...ΚΙ ΕΓΩ ΧΗΜΙΚΟΣ ΟΙΝΟΛΟΓΟΣ ΑΠΟ Ι.Ε.Κ. ΕΙΜΑΙ(ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ) ΚΑΙ ΜΟΘ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΓΙΑ Υ.Ε.Α. ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΠΟΘ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕ ΠΗΓΑ ΠΟΤΕ..ΑΡΝΗΘΙΚΑ...ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΠΟ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΠΗΡΕΝ ΕΣΤΩ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΕΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ..!!ΕΜΕΙΣ ΤΡΑΒΙΞΑΜΕ ΖΟΡΙ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ...ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΦΑΙ ΚΑΛΟ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΡΣΣΟΤΕΡΟΙ ΜΟΝΙΜΟΙ ΚΟΜΠΛΕ!ΠΗΡΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΟΔΗΓΟΥ ΕΚΕΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΙ ΕΚΑΤΣΑ 4 ΜΗΝΕΣ.ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΔΗΓΟΙ,ΜΑΓΕΙΡΕΣ,ΑΡΤΟΠΟΙΟΙ ΟΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΓΥΘΕΙΟ.ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΒΟΛΕΣ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΠΟΔΕΣ ΤΟΥ ΘΕΙΚΟΥ ΤΑΥΓΕΤΟΥ ΚΑΙ Η ΠΕΖΟΠΟΡΕΙΑ ΦΟΒΕΡΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ.ΠΡΙΝ ΟΡΚΙΣΤΙΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΑ Τ.ΕΝ.ΕΦ. ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΤΑΘΕΤΟ ΣΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΙΣΤΗΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΚΙ ΟΥΤΕ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΟΡΙΑ...ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ...ΚΑΛΗ ΘΗΤΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 04 Αύγ, 2011 3:32 
Ψαρούλης

Γεια σας και απο εμενα. Μιχαλης απο Κρητη. Εχω τελειωσει Ηλεκτρολογος μηχανικος και μηχανικος υπολογιστων. Πριν λιγο ειδα οτι θα μπω Στο ΚΕΕΜ 27/9. Και στο τελος μου γραφει εχετε επιλεγει "τεχνικο". Ξερει κανεις τι παιζει? Το τεχνικο στην Πατρα δεν ηταν??? Επισης πως πας εκει? Εχω γυρισει ολη την υπολοιπη Ελλαδα αλλα ποτε δε κατεβηκα κατω απο Ναυπλιο και Πατρα.Μου το φυλαγε η μοιρα μαλλον. Πας με λεωφορειο Σπαρτη απο Αθηνα η εχει και τρενο? Αντε και καλη μας θητεια παιδες....

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 04 Αύγ, 2011 3:56 
Έμπειρος
Άβαταρ μέλους

fountou έγραψε:
Γεια σας και απο εμενα. Μιχαλης απο Κρητη. Εχω τελειωσει Ηλεκτρολογος μηχανικος και μηχανικος υπολογιστων. Πριν λιγο ειδα οτι θα μπω Στο ΚΕΕΜ 27/9. Και στο τελος μου γραφει εχετε επιλεγει "τεχνικο". Ξερει κανεις τι παιζει? Το τεχνικο στην Πατρα δεν ηταν??? Επισης πως πας εκει? Εχω γυρισει ολη την υπολοιπη Ελλαδα αλλα ποτε δε κατεβηκα κατω απο Ναυπλιο και Πατρα.Μου το φυλαγε η μοιρα μαλλον. Πας με λεωφορειο Σπαρτη απο Αθηνα η εχει και τρενο? Αντε και καλη μας θητεια παιδες....

Απο Αθηνα παιρνεις το πουλμαν απο Κηφισο και σε κατεβαζει στα κτελ Σπαρτης.Τωρα επειδη δεν ετυχε να παω ετσι,δε ξερω αν εχει συγκοινωνια απο τα κτελ μεχρι το στρατοπεδο.Αν οχι παιρνεις ταξι.Δεν ειναι πολυ μακρυα.Απο το στρατοπεδο παντως παιρνεις λεωοφορειο απ'εξω η.Τωρα αφου καταταγεις και ειστε πολλα ατομα που πρεπει να φυγετε (πχ μετα την ορκομωσια) ερχεται λεωφορειο μες στο στρατοπεδο και σας πηγαινει στα κτελ.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 03 Σεπ, 2011 11:33 
Ψαρούλης

γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να πάμε με αυτοκίνητο όταν είναι να παρουσιαστούμε; υπάρχει χώρος απ΄έξω που μπορούμε να το αφήσουμε;

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 06 Σεπ, 2011 5:42 
Έμπειρος
Άβαταρ μέλους

Ναι φιλε μπορεις εχει παρκιν απεναντι..

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 07 Σεπ, 2011 0:04 
Ψαρούλης

paidia terma ta psemata 18 kai simera.......26-9 parousiazomai sparti....<efodiasmou metaforwn>.... kali 8eitia se olous....nikos apo leibadia.....

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 15 Σεπ, 2011 9:20 
Ψαρούλης

na mhn exete kammia egnoia,pate sto kalytero stratopedo ths Elladas...oi kalyteres meres ths thiteias mou htan ekei.zwaraaa.kai kapsimara epishs :wink:

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 17 Σεπ, 2011 11:51 
Νέος

από τα κτελ της σπάρτης όπως και από το κέντρο της πόλης απέναντι από το μουσείο έχει στάση για λεωφορείο που σε πάει στο κεεμ. σε γενικές γραμμές είναι καλά. εντάξει είναι η τρίτη βδομάδα ως φαντάρος και ειδικά τις 2 πρώτες ήταν λίγο περίεργα κυρίως λόγω προσαρμογής. φαγητό αρκετά καλό. μέχρι τη 1 - 1.30 το μεσημέρι έχεις φάει 3-4 φορές. πρωινό- κινητό κψμ στην εκπαίδευση και πρόγευμα και μετά την εκπαίδευση πάλι φαγητό. το απόγευμα κατά τις 7 βραδυνό και είσαι κομπλέ. είναι το μόνο που δε μου έχει λείψει εκεί μέσα. τρομερή η θέα του Ταϋγετου. εμείς είχαμε εκπαιδευτές ευέλπιδες και απότι μας είπαν γίνεται πρώτη φορά αυτό..είναι κάπως εκνευριστικοί αλλά οι περισσότεροι αν περάσουν οι μέρες και φερθείς σωστά είναι γαμάτα παιδιά(πλην μερικών εξαιρέσεων). το κακό είναι οτι είμαστε μεγάλη σειρά και έχει πολύ κόσμο. οπότε ξύπνημα νωρίς για ξύρισμα, κατά τύχη αν βρεις ζεστό νερό για μπάνιο αν και για τη σειρά μου με τη ζέστη που έχει δεν είναι τόσο κακό, και ψιλοβρώμα στις τουαλέτες, αν και γίνονται καθαριότητες 2 φορές τη μέρα.απλά θέλει προσοχή από τον καθένα.αν είναι ο άλλος βρωμίλος δεν αλλάζει ποτέ. οι μονιμάδες οι περισσότεροι πολύ καλοί. τυπικότητα χρειάζεται και θα είστε οκ. α και αν σας χώνουν αγγαρείες να πηγαίνεται χωρίς γκρίνια.πιστέωτε με προτιμάς να κάνεις καθαριότητα στο λόχο παρά να σε τρώει η κάψα στην εκπαίδευση. η πιο κουραστική υπηρεσία είναι τα μαγειρία γτ είναι μεγάλα και χρειάζεται άτομα.αν στείλουν καμια 20αρια άτομα παει κομπλέ.βρίσκεις τρόπο να ξεκουραστεις.απλά να βρίσκεσαι στη λάντζα και όχι μέσα στο μαγειρίο όπου θα έχεις πάνω από το κεφάλι σου τον μονιμά.

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 10 Οκτ, 2011 23:23 
Ψαρούλης

πόσες ώρες είναι Αθήνα Σπάρτη ή εαν πάει Αθήνα ΚΕΕΜ ;

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 24 Δεκ, 2011 1:21 
Ψαρούλης

Είμαι ο Πρώτος που γράφω γιατί μόλις το δα. Α ΕΣΣΟ 2012 ΚΕΕΜ Σπάρτη. Μακάρι να περάσουμε καλά.
Οποιαδήποτε συμβουλή εκπρόσδεκτη.
Καλά να περάσουμε παίδεςςςςςς

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 24 Δεκ, 2011 10:50 
Έμπειρος

Γεια σου φιλε
και εγω χθες το ειδα Α ΕΣΣΟ 2012 ΚΕΕΜ σπαρτη ειμαι...
καλη μας θητεια

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 24 Δεκ, 2011 17:12 
Ψαρούλης

Γειά χαρά παιδιά.. και εγώ σπάρτη 30 γενάρη Εφοδιασμού μεταφορών (ΚΕΕΜ)... Κανείς μαζί μου?
τι πιθανότητες έχω να παραμείνω εφοδιασμού μεταφορών χωρίς να εχω κανενα βύσμα..?

Επίσης εχω ενα φιλαράκι που παέι σπάρτη ΚΕΕΜ τεχνικο 31 γεναρη.. μεσα στο στρατόπεδο θα βρισκόμαστε ποτε (στο φαγητο, σκοπιες κτλ) ή ουτε καν?

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 7 από 8 [ 113 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Παρόμοια Θέματα
Δ' ΕΣΣΟ 2009 Διαβιβάσεις (ΚΕΔΒ - Καλαμάτα)
Δ. Συζήτηση: Στρατός Ξηράς - Αμυνα
Συγγραφέας: tolkap
Απαντήσεις: 80
Γ ΕΣΣΟ ΚΕΤΘ ΑΥΛΩΝΑΣ ΠΕΖΙΚΟ
Συγγραφέας: Dreamwalker
Απαντήσεις: 21
Β ΕΣΣΟ 2012 ΘΗΒΑ
Συγγραφέας: dinospao
Απαντήσεις: 3
B' ΕΣΣΟ 2011 ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ